• ساعت : ۹:۵۳:۲۶
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۱۲/۰۵ 
  • تعداد بازدید : 68
  • کد خبر : ۱۵۳۱۹
بازسازی و تحویل دو مدرسه در روستاهای بخش غیزانیه به همت نفت و گاز كارون
آیین افتتاح دوباب مدرسه در روستاهای غدیرحبسه و ابوکبریه بخش غیزانیه اهواز به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و باحضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب؛ مدیران آموزش و پرورش ، مسئولین و مردم محلی این منطقه برگزار شد.

بازسازی و تحویل دو مدرسه در روستاهای بخش غیزانیه به همت نفت و گاز کارون

 

آیین افتتاح دوباب مدرسه در روستاهای غدیرحبسه و ابوکبریه بخش غیزانیه اهواز به همت شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و باحضور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب؛ مدیران آموزش و پرورش ، مسئولین و مردم محلی این منطقه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی، مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب در این مراسم که چهارشنبه اول اسفندماه برگزار شد ، گفت: يكي از رسالت های اصلي انقلاب شكوهمند اسلامي ايران حمايت از محرومين و مستضعفين بود و ما مسئولين بايد در عمل و نه در شعاراين وعده را محقق سازیم.

 

مهندس احمد محمدی با بيان اينكه اتحاد و همدلي رمز موفقيت مردم و مسئولين است، اظهار کرد :خدمت رساني به ساكنين روستاهاي اطراف تاسيسات نفتي و حمايت از قشر محروم جامعه از وظايف و افتخارات ما محسوب مي شود.

 

وي در ادامه صنعت نفت را شريان حياتي اقتصاد كشور عنوان كرد و گفت: تا قبل از پيروزي انقلاب تمامی تصمیمات صنعت نفت توسط بيگانگان اتخاذ می شد، اما به بركت نظام جمهوري اسلامي ايران اين صنعت هم اكنون در تمامي زمینه ها از جمله طرح هاي توسعه اي، مهندسی، اصول برنامه ريزي، فرایندهای اکتشاف و تولید و سایر بخش ها به طور کامل توسط  فرزندان اين مرز و بوم اجرا مي شود.

 

وي محروميت زدايي و تقویت زیرساخت ها را جزو اهداف اساسی و مهم صنعت نفت دانست و افزود: توجه به امور زيربنايي ساكنين اطراف تاسيسات نفتي لازم و ضروري است و تمامی دستگاه های اجرایی در استان خوزستان لازم است با تعامل و همکاری، در راستاي تحقق نيازهاي آنان از جمله تامين آب شرب، ساخت مراکز درمانی، مدرسه، مسجد و راههای ارتباطی قدم بردارند.

 

مهندس محمدي افزود: بنابر پيشنهاد وزير محترم نفت و تصويب شوراي اقتصاد، با اجراي طرح توسعه 28 مخزن در مناطق نفتخيزجنوب، 4 درصد از مجموع اعتبارات اين طرح ها در قالب مسئوليت هاي اجتماعي هزينه شود كه با تحقق اين امر، تحول مهمي در آباداني روستاهاي اطراف تاسيسات نفتي ايجاد مي شود.

 

مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيزجنوب همچنين اظهار داشت: درصورتي كه در مناطق مختلف تأسیسات نفتي در سطح اين شركت پروژه اي در دست اجرا باشد، بايد نيروهاي مورد نياز آن پروژه  اعم از كارگر، نگهبان و نيروي متخصص از اهالي آن منطقه جذب شوند و اين موضوع، حق مسلم نيروهاي بومي آن منطقه محسوب مي شود.

 

تعهد به مسئولیت های اجتماعی

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون نیز در این آیین ضمن ارایه گزارشی از اقدامات عام المنفعه این شرکت در سنوات گذشته ،اظهار داشت: این شرکت طی یک سال اخیر و در راستای تعهد به مسئولیت های اجتماعی اقدام به تعمیر و بازسازی 10 باب مدرسه مشتمل بر 32 کلاس در روستاهای اطراف تأسیسات نفتی شهر اهواز نموده که 9 باب آن افتتاح و تحویل گردیده و مدرسه روستای قجریه بخش اسماعیلیه نیز بیش از 80 درصد درصد پیشرفت فیزیکی دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید .

 

مهندس محسن دهانزاده گفت : مدارس روستاهای ابوکبریه و غدیرحبسه هر کدام شامل 2 کلاس درس،اتاق معلم ، آبدارخانه،3 چشمه سرویس بهداشتی،سپتیک جذبی و پیاده رو هستند که زیر بنای هر مدرسه 150 متر می باشد و این مدارس توسط اداره خدمات مهندسی و بهسازی اماکن و تأسیسات شرکت نفت و گاز کارون احداث گردیده اند که اعتبار هر دو مدرسه حدود 4 میلیارد و 300 میلیون ریال بوده است.

 

تقدیر از زحمات شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب

همچنین در این مراسم علی بلم چی سرپرست بخشداری غیزانیه اهواز ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات شرکت ملی مناطق نفتخیزجنوب و شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در زمینه اجرای پروژه های عام المنفعه در این بخش، به بیان پاره ای از مشکلات و مسائل بخش غیزانیه اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد تا با مشارکت صنعت نفت و سایر ادارات شهر اهواز، شاهد توسعه و تحول زیرساخت ها و عمران و آبادانی بیش از پیش این بخش باشیم.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0