• ساعت : ۷:۳۷:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۵/۲۹ 
  • تعداد بازدید : 92
  • کد خبر : ۱۸۵۳۹
با حضور امام جمعه اهواز؛
مسجد امام علی(ع) روستای صفیره كه توسط شركت كارون ساخته شده افتتاح شد
مسجد امام علي(ع) روستاي صفيره كه از سوي شركت بهره برداري نفت و گاز كارون ساخته شد با حضور نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز افتتاح شد.

در اين آيين که سه شنبه 28 مرداد با حضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیر عامل مناطق نفتخیز جنوب ،فرماندهان ارشد سپاه و مسئولین محلی برگزار شد ، مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون اظهار داشت: اين مسجد در راستاي عمل به مسئوليت هاي اجتماعي و با همت بسيج جهادی این شرکت ، پشتيباني حوزه بسیج شهید تند گویان و مديريت ارشد مناطق نفت خيز جنوب احداث شد.

غلامرضا مفيدي گفت: اين مسجد در زميني به مساحت حدود 1000 مترمربع و زيربناي 300 مترمربع به همت بسيج جهادی شركت نفت و گاز کارون در مدت 15 ماه احداث گرديد که براي ساخت اين مسجد حدود 7 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافت كه دو سوم آن صرف خريد مصالح و مابقي صرف دستمزد نيروي انساني شد.

وي با تشريح عملكرد اين شركت در حوزه مسئوليت هاي اجتماهي گفت:  شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون طي سال هاي اخير در بخش مسئوليت هاي اجتماعي فعاليت ها و اقدامات خوبي انجام داده كه از جمله آن احداث و بازسازي كامل 25 باب مسجد و حسينيه و 10 باب مدرسه در بخش غيزانيه بوده است.

مهندس مفيدي ادامه داد: در بحث توسعه فضای سبز مناطق همجوار تاسیسات و رفع مشکل ريزگردها نيز 15 هزار اصله نهال كاشته شده يا اهدا شده و طرح تثبيت شن هاي روان جنوب شرق اهواز با اعتبار 400 ميليارد ريال از سوي اين شركت تهيه و در مرحله تصويب خواهي در شركت ملي نفت ايران است.

مديرعامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون با اشاره به همکاری های موثر این شرکت با احداث كانال هاي آبرساني براي مهار ريزگردها اظهار داشت: در بحث آبرساني به غيزانيه نيز شركت کارون علاوه بر خدمات پشتيباني و تامین تانکرهای آبرسان ، مبلغ60 ميليارد ريال مشارکت مالی داشته است.

وي افزود: شركت نفت و گاز کارون در زمینه تهيه و توزيع البسه و وسایل ورزشی ، لوازم التحرير، كمك به خانواده های تحت پوشش كميته امداد و ضدعفوني معابر و همچنین تامين لوازم بهداشتي در زمان شيوع كرونا با روستاهای همجوار تاسیسات و مناطق کم برخوردار شهری همكاري لازم را داشته است.

مهندس مفيدي اضافه كرد: در ماه مبارك رمضان سال جاری نيز 9 هزار پرس غذاي گرم در بین خانواده های نیازمند توزيع و همچنين در زمینه کمک های مومنانه نیز 3000 بسته معيشتي از طریق قرارگاه جهادی مرکزی به جامعه هدف اهدا گرديد.

در اين آيين نماينده ولي فقيه در استان خوزستان و امام جمعه اهواز ضمن تقدیر از عملکرد مناسب شركت بهره برداري نفت و گاز كارون، به بيان اهميت جایگاه مسجد در اسلام پرداخت و تصريح كرد: اگر مسجد رونق داشته باشد و در جايگاه واقعي خود فعاليت كند مشكلي نخواهيم داشت.

حجت الاسلام سيد عبدالنبي موسوي فرد با اشاره به نامگذاري امسال به نام جهش توليد، بر هم افزايي دستگاه هاي اجرايي براي حل مسئله اشتغال و تقويت بنگاه هاي اقتصادي تاكيد كرد.

سرهنگ عباس ممبيني فرمانده حوزه مقاومت بسيج شهيدتندگويان نيز با تقدير از دست اندركاران احداث اين مسجد، گزارشي از اقدامات اين حوزه در زمينه خدمات عام المنفعه و فعاليت هاي فرهنگي در مناطق محروم ارائه داد.

در پایان این مراسم از اهدا کننده زمین مسجد، مدیرعامل، فرمانده بسیج و رییس روابط عمومی شرکت نفت و گاز کارون با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد.

گزارش تصویری

V5.7.4.0