• ساعت : ۱۴:۳:۵۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ 
  • تعداد بازدید : 287
  • کد خبر : ۱۷۴۱۱
با حضور استاندار خوزستان؛
سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره‌برداری شماره 2 اهواز راه‌اندازی شد
در مراسمي با حضور استاندار خوزستان، سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره 2 اهواز با هدف کاهش آلاینده های محيط زيست راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی، در این آیین که روز چهارشنبه 1 آبان ماه برگزار شد مدیر ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیر کل دفتر مدیریت پسماند سازمان حفاظت محیط زیست کشور، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون حضور داشتند.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در این مراسم به ویژگی های سامانه بهسوزی مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره 2 اهواز اشاره و اظهار کرد: با راه اندازی این سامانه ضمن کاهش آلاینده های زیست محیطی در مجاورت کلانشهر اهواز از سوزاندن روزانه 10 میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت نیز جلوگیری می شود.

 

مهندس غلامرضا مفیدی با بیان اینکه برای ساخت و راه اندازی این سامانه 15 میلیارد ریال هزینه شده است گفت: با توجه به کاهش گازسوزی، همه هزینه های صرف شده برای این سامانه در مدت 3 ماه جبران می شود.

 

وی افزود: مراحل طراحی، تامین کالا، ساخت و راه اندازی این سامانه برای نخستین بار توسط کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت نفت و گاز کارون انجام شده است و همکاران ما به این خودباوری رسیده اند که می توانند چنین سامانه ای را برای سایر تاسیسات مناطق نفت خیز جنوب نیز طراحی و راه اندازی کنند.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون با بیان اینکه کالای مورد نیاز این سامانه از استان خوزستان تامین شده است تاکید کرد: این شرکت آمادگی دارد تجربه خود را در زمینه طراحی، ساخت و نصب سامانه های مشعل بدون دود، با سایر شرکت های نفتی به اشتراک بگذارد.

 

وی یادآور شد: مشعل های نفتی نقش سوپاپ اطمینان تاسیسات نفتی را دارند و نمی توان آنها را حذف کرد چون در مقاطعی از عملیات مانند قطع برق، استفاده از آنها برای حفظ ایمنی ضروری است اما می توان با راه اندازی سامانه های بدون دود، آلایندگی آنها را به حداقل رساند.

 

واحد بهره برداری شماره 2 اهواز در گستره عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون قرار دارد.

 

گزارش تصویری

V5.3.6.0