يکشنبه, 27 آبان 1397 الاحد, نوفمبر 18, 2018           فارسی English

عنوان : اولین جلسه كارگروه ارتقا نظام سلامت اداری و مقابله با مفاسد اقتصادی در شركت نفت و گاز كارون برگزار شد
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۵/۰۸ 
ساعت : ۸:۱۵:۵۹

 

اولین جلسه کارگروه ارتقا نظام سلامت اداری و مقابله با مفاسد اقتصادی در شرکت نفت و گاز کارون برگزار شد

اولین جلسه کارگروه ارتقاء نظام سلامت اداری و مقابله با مفاسد اقتصادی با حضور مدیر عامل و اعضای این کارگروه در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، این جلسه با حضور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون که ریاست این کارگروه را نیز بعهده دارد، اعضای کارگروه، رئیس هیأت بدوی هفتم وزارت نفت و نماینده حراست مناطق نفتخیز جنوب برگزار گردید.

مدیر عامل و رئیس کارگروه ستاد سلامت اداری شرکت نفت و گاز کارون هدف از تشکیل این کارگروه را تهیه و ارایه طرح های پیشگیرانه با مفاسد اداری و اقتصادی بر شمرد و اظهار داشت: یکی از ضروریات هر نظام اداری پیشگیری از فساد اداری و مالی است که توجه به دستورالعمل ها و ضوابط قانونی در هر سازمان همواره نقش بازدارنده و پیشگیرانه دارد.

مهندس محسن دهانزاده؛ با تشریح گام های مختلف مبارزه فساد سازمانی افزود: گام اول توصیف گلوگاه مفسده اقتصادی در سازمان، گام دوم توصیف سابقه این فساد در سازمان، گام سوم که از سایر گام ها دارای اهمیت بالاتری است اقدامات پیشگیرانه و اصلاحی، گام چهارم شناسایی فرایندهای بازدارنده و گام پنجم بازخورد از گام های قبلی است که آیا این مسیر و روش اجرایی صحیح است یا خیر و در نهایت نیز باید بر اساس گام های پیش گفته دستور العمل لازم در سازمان تدوین و اجرا شود.

رئیس کارگروه ستاد سلامت اداری شرکت نفت و گاز کارون با تأکید بر این نکته که قانوگرایی و الزام مدیران به قانون از جمله مهم ترین سدهای پیشگیرانه از فساد هستند گفت: در کنار شایسته گزینی، شایسته پروری و شایسته سالاری و همچنین رعایت انضباط اداری و مالی که از موارد مهم بازدارنده از فساد اداری در سازمان ها بشمار می آیند ، شفاف سازی نیز از موارد بارز جلوگیری از فساد است که استفاده از سامانه های هوشمند در راستای تحقق دولت الکترونیک نیز از مصادیق شفاف سازی است که باید مورد توجه قرارگیرد.

مسلم علیزاده رئیس هیأت بدوی هفتم وزارت نفت نیز ضمن تقدیر از پیشگامی شرکت نفت و گاز کارون در تشکیل این کارگروه و تاکید بر لزوم رعایت قانون منع مداخله کارکنان دولت در معاملات سازمان متبوع ، اظهار داشت: یکی از علل اصلی بروز بسیاری از تخلفات عدم اشراف کامل کارکنان به قوانین است که در همین راستا بخش از وظایف هیأت های بدوی شناسایی زمینه های فساد و تخلف در سازمان و پیشگیری از بروز تخلفات و اشاعه آن در سازمان است.

 

در بخش دیگری از این نشست خیراله بردبار نماینده حراست مناطق نفتخیز جنوب نیز با تشریح برخی از فرایندها و مکانیزم های ارتقا نظام سلامت اداری گفت : در سطح مناطق نفتخیز جنوب شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون اولین شرکتی است که نسبت به تعیین اعضای کارگروه ، صدور احکام و تشکیل جلسه اقدام نموده که این اقدامات قابل تقدیر است.

کارگروه ارتقاء نظام سلامت اداری و مقابله با مفاسد اقتصادی بدنبال ابلاغ شرکت ملی نفت ایران و تشکیل این کارگروه در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب ، در تاریخ 13 خرداد 97 احکام اعضا در شرکت بهره برداری نفت گاز کارون ابلاغ و کارگروه در راستای بررسی راهکارهای مقابله با فساد در جهت شناسایی و کنترل گلوگاه های فساد و بسترهای شکل گیری و گسترش مفاسد اقتصادی در زمینه خرید کالا و خدمات، قراردادها و حقوقی، مناقصات، پروژه و انتصابات تشکیل گردید.

اعضای کارگروه ارتقاء نظام سلامت اداری و مقابله با مفاسد اقتصادی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون عبارتند از : مدیرعامل(رییس کارگروه) ، رییس حراست( دبیر کارگروه) ، مدیران امورمالی ، عملیات،امورفنی،خدمات،منابع انسانی،رییس امورحقوقی و قراردادها،رییس تدارکات و امور کالا ، رییس کمیسیون مناقصات ، رییس خدمات کامپیوتری و رییس دفتر مدیر عامل.

شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون بزرگترین شرکت بهره بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب است که مسئوليت راهبري و توليد صيانتي نفت، گاز و مايعات گازي را با تولید بیش از یک میلیون و 30 هزار بشکه نفت خام برعهده ‌دارد .

 

 

 

 

 

 بازگشت           چاپ چاپ         
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شركت بهره برداری نفت و گاز کارون می باشد.