• ساعت : ۱۱:۳۷:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۷/۰۹/۰۳ 
  • تعداد بازدید : 237
  • کد خبر : ۱۴۹۷۳
استفاده از روش تزریق هوای فشرده برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: برای نخستین بار در این شرکت از روش تزریق هوای فشرده براي جلوگيري از سوزاندن گازهاي همراه نفت استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت بهرهبرداری نفت و گاز کارون خبر داد:

استفاده از روش تزریق هوای فشرده برای جلوگيري از سوزاندن گازهای همراه

 

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون گفت: برای نخستین بار در این شرکت از روش تزریق هوای فشرده براي جلوگيري از سوزاندن گازهاي همراه نفت استفاده شده است.

 

به گزارش روابط عمومي ، مهندس محسن دهانزاده روز جمعه(دوم آذرماه 1397) در دومین روز از برگزاری دهمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت و حفاری خوزستان اظهار داشت: با اجرای پروژه استفاده از روش تزریق هوای فشرده در واحد بهره برداری شماره 2 اهواز که هم اکنون از پیشرفت 70 درصدی برخوردار است از سوزاندن 12 تا 15 میلیون فوت مکعب گاز جلوگیری می شود که ارزش افزوده ای حدود 970 هزار دلار به همراه دارد.

 

وی افزود: برای نخستین بار در سطح شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب رویکرد سبز به مشعل ها با نصب سامانه مشعل بدون دود واحد بهره برداری شماره 3 اهواز سبب جلوگیری از سوزاندن 10 میلیون متر مکعب گاز شد،که این امر ضمن حذف آلودگی های زیست محیطی، سبب صرفه جویی اقتصادی 800 هزار دلاری شده است.

 

مهندس دهانزاده از تلاش برای توانمندسازی پیمانکاران بومی و فعال در حوزه ساخت خبر داد و گفت: نگاه شرکت کارون در حوزه ارتقاء توانمند سازی داخلی نگاه برندینگ است.

 

وي گفت: نگاه قطعه سازی انفرادی، نگاه راهبردی نیست و بر اين اساس شرکت نفت و گاز کارون بومی سازی پکیج تجهیز کامل را مد نظر دارد و در این زمینه موفق عمل کرده است.

 

مهندس دهانزاده افزود: شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون هم اکنون در حوزه ساخت تلمبه های تزریق پساب به دانش فنی ایرانی دست یافته است؛ به طوری که موفق شده تلمبه های دیوید براون ایرانی شده را تولید کند؛ این تلمبه ها در هفته جاری در واحد نمکزدایی 2 نصب و راه اندازی می شوند.

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون همچنین از دستیابی به دانش ساخت تلمبه های تزریق پساب سولزر خبر داد و گفت این تکنولوژی ایرانی شده با مهندسی معکوس متفاوت است، در این روش دانش فنی تولید شده است که می توان به دیگر شرکت های سازنده انتقال داد.

 

وی گفت: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون در سال جاری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال ساخت داخل قطعات انجام داده، ساخت پکیج ها نیز همچنان به قوت خود باقی است.

 

دهانزاده از عمل به مسئولیت های اجتماعی از محل صرفه جویی های شرکت نفت و‌گاز کارون خبر داد و گفت: از میان انبوه فعالیت های عام المنفعه این شرکت می توان به تعمیر و‌ بازسازی ۱۸ منزل مسکونی، احداث و‌نگهداری جاده های دسترسی، درختکاری، کاشت نهال، توزیع سبد غذایی، لوازم خانگی، پوشاک، لوازم ورزشی، احداث مدرسه، حسینیه و فضاهای مذهبی و انتقال آب سالم به روستاها اشاره کرد.

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0