• ساعت : ۱۵:۱۷:۳
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۱/۰۷ 
  • تعداد بازدید : 360
  • کد خبر : ۱۵۴۷۲
جلسه ستاد بحران شركت نفت و گازكارون برگزار شد
بدنبال شرایط جوی و اطلاعیه ها و هشدارهای مدیریت بحران استان خوزستان ، جلسه ستاد بحران شركت بهره برداري نفت و گاز كارون به رياست مديرعامل این شركت برگزار شد.

جلسه ستاد بحران شركت نفت و گازكارون برگزار شد

بدنبال شرایط جوی و اطلاعیه ها و هشدارهای مدیریت بحران استان خوزستان ، جلسه ستاد بحران شركت بهره برداري نفت و گاز كارون به رياست مديرعامل این شركت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي، در این جلسه اضطراری که شنبه 5 فروردین 1398در واحد آبرسانی شرکت نفت و گاز کارون و با حضور مدیران، رؤسای ادارات ستادی، فنی، عملیاتی و ایمنی این شركت برگزار گردید، راهکارها و تمهیدات لازم مواجه با خطرات بارندگی های اخیر، سیلاب ها و طغیان رودخانه ها و روش های کسب آمادگی لازم در حفظ ایمنی تاسیسات مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

مدیرعامل شرکت نفت و گاز كارون با تاکید بر لزوم هوشیاری کامل کلیه نیروها، اظهارداشت: لازم است بررسی و پایش مستمر از وضعیت چاه ها،خطوط لوله،پل ها و جاده های دسترسی به چاه ها و تاسیسات با توجه به شرایط فعلی و وقوع سيلاب ها بعمل آید.

 مهندس محسن دهانزاده با اشاره به اهمیت شرکت نفت و گاز کارون به خاطر همجواري بخشی از تأسيسات و خطوط لوله انتقال نفت و گاز با رودخانه كارون،گفت: یکی از کانون های بحرانی در این وضعیت، تاسیسات آبرسانی و اسکله پمپ های این واحد است که با توجه به افزایش سطح آب رودخانه کارون باید نهایت دقت در تامین ایمنی این مجموعه و کنترل و پایش مستمر سطح آب رودخانه بعمل آید و تجیهزات لازم از قبیل قایق و سایر ماشین آلات در این محل مستقر شوند. وی افزود: عملکرد شیرهایLBV ، سیستم های حفاظتی و شیرآلات چاه های اطراف رودخانه و همچنین آماده بکار بودن دیزل ژنراتورها باید مورد بررسی قرار گیرد و کلیه تاسیسات و واحدهای فرآورشی از عملکرد به موقع سیستم های برق اضطراری اطمینان حاصل نمایند .

مدیرعامل شرکت نفت و گاز كارون با تاکید بر لزوم هماهنگی کامل با ستاد مناطق نفتخیز جنوب،مدیریت بحران استان، بیمارستان نفت و سایر دستگاه های امدادی و خدمات رسان، گفت: انتظار می رود همه حوزه های عملیاتی،فنی و ستادی به ویژه مدیریت عملیات و اداره ایمنی نسبت به پایش و کنترل وضعیت تاسیسات ،چاه ها و خطوط لوله تا عادی شدن شرایط جوی تدابیر لازم را اتخاذ نمایند. در ادامه جلسه موارد مختلفی توسط حاضرین در جلسه ستاد بحران مورد بحث و بررسی قرار گرفت و دستورات و توصیه های لازم به حوزه های ذیربط طی صورتجلسه ای ابلاغ گردید.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V5.3.6.0