• ساعت : ۸:۳۸:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۴/۱۸ 
  • تعداد بازدید : 329
  • کد خبر : ۱۶۹۳۴
تعمیرات اساسی 3 دستگاه سیار فراورش و تفكیك گر نفت برای نخستین بار در شركت نفت و گاز كارون
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تعمیر اساسی 2 دستگاه سيار فراورش نفت (MOT) و يك دستگاه سيار تفكيك گر (MOS) توسط متخصصان این شركت برای نخستین بار خبر داد.

تعميرات اساسي 3 دستگاه سيار فراورش و تفكيك گر نفت براي نخستين بار در شركت نفت و گاز كارون

 

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون از تعمیر اساسی 2 دستگاه سيار فراورش نفت (MOT) و يك دستگاه سيار تفكيك گر (MOS) توسط متخصصان این شركت برای نخستین بار خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون، غلامرضا مفیدی در تشریح این خبر اظهار داشت: تعميرات اين دستگاه ها براي نخستين بار در اين شركت و با استفاده از نيروي انساني، امكانات و تجهيزات موجود صورت گرفت که با برنامه ريزي هاي به عمل آمده اين اقدام تعمیراتی با صرف حدود 20 هزار نفر ساعت نیروی انساني به مدت 144 روز کاری انجام شد.

 

وی با اشاره به این مطلب که بالا بردن ضريب اطمينان استمرار توليد با ظرفيت حداكثري ناشي از تعميرات اساسي دستگاه و نیز ارتقاي ضريب ايمني و رعايت الزامات زيست محيطي دستگاه فرآورش از دستآوردهاي اصلي تعميرات اساسي 3 دستگاه سيار فرآورش محسوب مي شود، گفت: در همین راستا از جمله كارهاي مهم در اين تعميرات، بروزرساني و پيكربندي سيستم هاي كنترل PLC ، رفع اشكال و كاليبراسيون ادوات ابزاردقيق، تعمير و تعويض راهرو و مسيرهاي دسترسي به تجهيزات و ايجاد تمهيد مناسب جهت عبور و مرور بين تريلرها جهت جلوگيري از سقوط و آسيب به كاركنان در حين تردد در مسيرها ي مربوطه مي باشد.

 

مهندس مفیدی افزود : انجام 6 فقره اصلاحیه فرآورشی جهت ارتقاي سطح توليد، تعمير، بازسازي و تقويت شاسي با توجه به شناسایی درز­های ايجاد شده در بدنه تريلرهاي حمل دستگاه فرآورش MOT2 همزمان با تعمیرات اساسی تجهیزات فرآورشی با همکاری مديريت عمليات ترابري و پشتيباني توليد شركت ملي مناطق نفت خيز جنوب، تعمير و بازسازي كليه ادوات برقي و تعمير و سرويس تجهيزات و ادوات سيستم هاي هواي ابزاردقيق و مواد شيميايي از ديگر فعاليت هاي صورت گرفته در حين تعميرات بوده است.

 

مدیرعامل شرکت نفت و گاز کارون همچنین گفت: با اجراي تعميرات اساسي اين دستگاه ها و تمیز کاری كليه مخازن و مسيرهاي جرياني ضمن بخارزني آنها طبق دستوالعمل هاي فراورشي و بازرسي فني، تعميرات لازم بر روي تجهيزات مربوطه انجام و هم زمان در راستاي خط مشي سازمان جهت رعايت موارد ايمني و الزامات زيست محيطي  از هرگونه نشت مواد نفتي و آلودگي جلوگيري بعمل آورده شد.

 

مفیدی اظهار داشت: دستگاه هاي MOT و MOS  به منظور فرآورش نفت و گاز به صورت سیار از چاه هاي تعميراتي یا توسعه ای مورد استفاده قرارگرفته و وظیفه تفکیک ناخالصی های نفت تولیدی چاه ها و ارسال نفت تصفيه شده به واحد بهره برداري را بعهده دارند.

 

 

شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون با توان تولید 25 درصد نفت خام کل کشور بزرگترین شرکت بهره بردار تابع مناطق نفتخیز جنوب می باشد که در راستای اهتمام به الزامات زیست محیطی راهبري دستگاه هاي سیار فراورش و تفكيك گر نفت را بر عهده دارد.

 

 

 

V5.3.6.0