عنوان : برگزاری همایش حجاب و عفاف در شركت نفت و گاز كارون
کد خبر : ۱۴۸۰۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۷ 
ساعت : ۱۴:۱۵:۴۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برگزاری همایش حجاب و عفاف در شرکت نفت و گاز کارون

 

 

همایش حجاب و عفاف با محوریت صیانت از حریم خانواده با حضور بانوان شاغل در شرکت کارون و مدیریت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت برگزار شد .  

 

 به گزارش روابط عمومي ، خانم حسینی نیک مدرس این همایش یک روزه که روز دوشنبه 16 مهر با حضور سرپرست امور منشیگری و ماشین نویسی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و مدیریت خدمات ترابری و جمعی از بانوان شاغل در دو مجموعه برگزار شد ،

اظهار داشت: در جامعه فعلی هر فردی جهت صیانت و حفظ حریم خانواده بنا به فرمایش امام علی (ع) باید توجه به پنج اصل علم و مطالعه ، دین، احکام، امر به معروف و نهی از منکر و ذکر اسامی خداوند را سرلوحه زندگی خود قرار دهد تا در مسیر حیات طیبه قرار گیرد.

                                       

وی در تشریح اصول پیش گفته ، افزود : قرآن کریم تا آنجایی برای تحصیل علم و دانش اهمیت قائل شده که مسلمانان را ملزم می سازد که همه در میدان جنگ شرکت نکنند بلکه گروهی بمانند و معارف اسلامی را بیاموزند، تا جایی که خداوند می فرماید کسانی که از علم بهره ای دارند دارای درجات عظیمی هستند . دین نیز مجموعه ای از نظام های فرهنگی، اعتقادی و جهان بینی هایی است که با ایجاد نمادهایی، انسان را به ارزش های روحانی و معنوی ارتباط می دهد و احکام نیز بیانگر وظایف  انسان ها نسبت به کارهایی که باید انجام دهند یا از آن دوری کنند است.

 

مدرس این همایش در توضیح اصل امر به معروف و نهی از منکر، ضمن استناد به آیات و روایات گفت : مقام معظم رهبری توجه به این امر را برای هر فرد لازم الاجرا می داند ، و ذکر نیز نوعی نیایش در اسلام و سایر ادیان است که معمولا به تکرار اسامی خدا یا معبود اشاره دارد .

 

این همایش یکروزه بصورت مشترک توسط امور بانوان و منشیگری شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون و مدیریت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت در ناحیه صنعتی کارون برگزار گردید.

 


تعداد بازدید : 84

بازگشت           چاپ چاپ         
 
V5.1.0.0