• ساعت : ۱۲:۱۴:۴۴
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ 
  • تعداد بازدید : 86
  • کد خبر : ۱۸۷۱۶
مهندس محمدي در نشست پيش بيني بهره دهي چاه هاي نفت و گاز كارون عنوان کرد:
تحقق تولید فراتر از برنامه، نشانه همت و پشتكار كاركنان شركت نفت و گاز كارون است
نشست پيش بيني پنج ساله بهره دهي چاه هاي شركت بهره برداري نفت و گاز کارون با حضور مدير عامل شركت ملي مناطق نفتخيز و با رعايت كامل پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاری اجتماعی به صورت ويدئو كنفرانس برگزار شد و مهندس احمد محمدي ضمن گراميداشت ياد و خاطره ي شهداي دفاع مقدس و تبريك روز ملي ايمني و آتش نشاني، عملكرد توليدي نفت و گاز كارون را قابل قبول توصيف كرد و تحقق توليد فراتر از برنامه اين شركت در نيمه نخست سال جاري را نتيجه همت و پشتكار كاركنان اين شركت در همه سطوح دانست.

به گزارش روابط عمومي شركت بهره برداري نفت و گاز كارون، مهندس احمد محمدي با بيان اينكه هر چهار بسته اين شركت در طرح 28 مخزن تعيين تكليف شده اند، گفت: با اتمام اين پروژه هاي كلان در موعد مقرر، روزانه 170 هزار بشكه نفت به ظرفت توليدي شركت بهره برداري نفت و گاز كارون افزوده خواهد شد.

تحقق  101 درصدي توليد نفت  نسبت به برنامه در شش ماهه نخست سال 99

مدير عامل شركت بهره برداري نفت و گاز كارون نیز ضمن تبریک روز ملی ایمنی به همکاران پرتلاش آن شرکت به ویژه کارکنان HSE ، درتشريح گزارش عملكرد اين شركت اظهار داشت: با اهتمام و انجام کار گروهی و مشترک مدیریت های ستادی و کارکنان تلاشگر شرکت کارون و عليرغم محدوديتهاي ناشي از تحريم هاي خصمانه دشمن و شرایط کرونا ، خوشبختانه این شرکت موفق به تحقق تولید نفت وگاز افزون بر 100 درصد برنامه های ابلاغي با رعایت کامل مسائل ایمنی و الزامات زیست محیطی گردیده است .

مهندس غلامرضا مفيدي افزود: با انجام  اقدامات تعمیراتی  و تشدید  اقدامات کنترلی دستاورد ارزشمند ديگري نيز در بخش جمع آوري گازهاي ارسالی به مشعل محقق و میانگین گاز مستمر ارسالی به مشعل های شرکت کارون درنیمه نخست سال جاری با کاهش80 درصدی نسبت به سال گذشته به کمتر از 3 میلیون  فوت  مکعب در روز  کاهش یافته است .

وي به سایر اقدامات انجام شده درحوزه پشتيباني توليد نيز اشاره كرد و يادآور شد: طی یکسال گذشته با اهتمام  همکاران ، 220 قلم كالاي مورد نياز فرآیند تولید شركت بومي سازي گردیده و در بخش خريد نيز قریب به 4160 قلم كالا به ارزش بیش از 400 میلیارد ریال خريداري شد كه 75 درصد آن از منابع درون استاني تامين گردیده است.

مهندس مفيدي اظهار داشت: از دیگر موفقیت های این شرکت طی سال جاری کسب رتبه برتر شورای اقامه نماز و نیز پايگاه مقاومت بسيج شركت بهره برداري نفت و گاز کارون در سطح استان و همچنین انجام
 فعالیت های  عام المنفعه در راستای عمل به مسئولیتهای اجتماعی از قبیل ساخت مسجد ، تعمیر فضا های آموزشی ، استمرارآب رسانی به بخش غیزانیه ، تهیه بسته های معیشتی کمک های مومنانه ، تهیه و توزیع  لوازم التحریر بین دانش آموزان روستاهای  اطراف تاسیسات و ضدعفونی اماکن و توزیع ملزومات بهداشتی جهت مقابله با کرونا در روستاها و مناطق شهری همجوار اشاره  نمود .  

در ادامه اين نشست، پيش بيني پنج ساله بهره دهي چاه ها ، پيگيري صورت جلسات نشست پيشين و نیز بررسي پیشرفت پروژه هاي  حوزه شركت بهره برداري نفت و گاز كارون مورد بررسی  قرار گرفت.

هر شركت بهره بردار، يك كارگروه توليد حداكثري

مديرعامل شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب در پايان با اشاره به اينكه سازمان بايد آمادگي كامل جهت بازگشت به توليد حداكثري را داشته باشد، تاكيد كرد: هر پنج شركت بهره بردار بايد كارگروه ويژه بازگشت به توليد حداكثري را تشكيل و اقدامات انجام شده در راستاي ايجاد آمادگي براي افزايش توليد را با هماهنگی مديريت توليد شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب پیگیری  نمایند .

مهندس احمد محمدي، استقرار سيستم مديريت يكپارچه خطوط لوله(PIMS) در سازمان را نويد بخش انسجام بيشتر در احداث، نوسازي و بهسازي شريانهاي نفت و گاز دانست و بيان داشت: با آغاز به كار كارگروه هاي PIMS  در شركت هاي بهره بردار، روند رسيدگي به پروژه هاي مربوط به خطوط لوله جرياني و اصلي شركت تسريع یافته است .

وي در پايان از كليه كاركنان حوزه ي HSE شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب و شركتهاي بهره بردار تقدير كرد و اظهار داشت: عملكرد خوب اين عزيزان بر هيچ كس پوشيده نيست و با حفظ آمادگي و تلاش براي ارتقاء قدرت واكنش سريع در زمان بروز حوادث، سرمايه هاي انساني و دارايي هاي فيزيكي از هرگونه آسيب مصون خواهند بود.

گزارش تصویری

V5.7.4.0