• ساعت : ۱۰:۲۴:۳۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ 
  • تعداد بازدید : 79
  • کد خبر : ۱۸۷۳۱
صرفه اقتصادی 20 میلیارد ریالی از تعمیر شیرآلات فرآیندی در شركت نفت و گاز كارون
مديرعملیات شركت بهره برداري نفت و گاز كارون از تعمیر 34 عدد شير فرايندي در كلاس هاي مختلف با استفاده از توان صنایع داخل استان خوزستان در شش ماه نخست سال جاري خبر داد.

به گزارش روابط عمومي ، مهندس وحید زارع در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از مشکلات در بخش چاه ها، تأمین شیرآلات در كلاس 3000 و بالاتر است که بنا به دلایل مختلف نیاز به تعمیر و یا جایگزینی داشته كه با توجه به تغییر رویه تأمین کالا به ساختار چاه محور و تحريم هاي خصمانه، امكان خريداري آنها وجود ندارد، بر همین اساس تعمیر و بازسازی اين شیرآلات كه از لحاظ زيست محيطي و ايمني تاسيسات بسيار حائز اهميت هستند، در دستور كار قرار گرفت که تنها در بخش تعمیر شیر آلات مستعمل سرچاهی حدود 20 ميليارد ریال صرفه اقتصادی محقق شده است.

 

وي افزود: اين شيرآلات شامل شيرهاي كنترل، پروانه اي، توپي و دروازه اي مي باشند كه علاوه بر چاه هاي تحت راهبري شركت بهره برداري نفت و گاز كارون در واحدهاي نمكزدايي، آبرساني صنعتي، ايستگاه هاي آماك، واحد شيرين سازي و بوستر مورد استفاده قرار مي گيرند.

 

شركت بهره‌برداري نفت و گاز كارون با تامین 25 درصد نفت خام کل کشور بزرگترین شرکت بهره بردار مناطق نفتخیز جنوب است که مسئوليت راهبري و توليد صيانتي نفت، گاز و مايعات گازي را از میادین تحت سرپرستی برعهده ‌دارد .

V5.7.4.0