• ساعت : ۹:۲۰:۲۱
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ 
  • تعداد بازدید : 88
  • کد خبر : ۱۸۹۷۵
انتشار كتاب "مبدل های دیجیتال به آنالوگ " به قلم كارشناس نفت و گاز كارون
كتاب " مبدل های دیجیتال به آنالوگ " توسط کارشناس شركت بهره برداری نفت و گاز کارون تالیف و منتشر شد. به گزارش روابط عمومي ، اين كتاب توسط اقبال زمان پور کارشناس اداره نگهداري و تعميرات شرکت نفت و گاز کارون تالیف و با همکاری انتشارات پژوهندگان منتشر گردیده ، و در زمینه الكترونيك و آشنايي كلي با مشخصات مبدل هاي ديجيتال به آنالوگ مورد استفاده در صنايع مخابرات، انتقال داده ها، گيرنده ها و فرستنده هاي صوتي و تصويري و ... بوده و حاوی اطلاعات مفید و تخصصی برای کارکنان بخش هاي مخابرات، برق ،الكترونيك و كامپيوتر می باشد.

كتاب حاضر که با شمارگان 1000 نسخه روانه بازار نشر شده، مشتمل بر 4 فصل بوده که به موضوعاتی از قبیل: مشخصات مبدل های دیجیتال به انالوگ، انواع ساختارهای رایج مبدل ها، شبیه سازی مبدلها با نرم افزار، سیگنال های آنالوگ و دیجیتال و تبدیل این سیگنال ها به همدیگر و بررسی سخت افزار و ساختارهای مورد استفاده در این زمینه پرداخته است .

اقبال زمان پور دانش آموخته کارشناسی ارشد الکترونیک است که با 22 سال سابقه کار در حال حاضر به عنوان مسئول گروه الكترونيك بخش برق خدمات نگهداري و تعميرات در شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون مشغول خدمت مي باشد.

 

وی پیش از این نیز مقاله ای با عنوان نقش و اهمیت باتری ها در صنایع نفت،گاز و پتروشیمی در نخستین همایش ملی مهندسی برق در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به میزبانی دانشگاه آزاد ماهشهر ارایه نموده و اکنون نیز در حال تالیف کتابی با عنوان باتری ها و نقش آنها در آینده صنعت می باشد.

 

V5.7.4.0